Matematika

A Szemerey Andor Diáksegítő Alapítvány céljainak megfelelően már 2013-ban és 2014-ben is a matematika tantárgy keretében kiemelkedően tanulók, végzés előtti diákok speciális felkészítését segítette (hazai és nemzetközi versenyekre, felvételire, speciális képzések), délutáni, kiegészítő képzés keretein belül. A Gimnáziumban két tanulócsoport matematika tantárgyból speciális, versenyre történő felkészítése zajlik az oktatási intézmény matematika tanárai közreműködésével. Ezen túlmenően az Alapítvány kuratóriuma ösztöndíj pályázatot hirdetett, melyben matematikai pályamunkákat várt a diákoktól. Az ösztöndíjak odaítélésénél a tudást, a munkát és a szociális helyzetet vettük figyelembe. 2015-ben ösztöndíjat a kiváló képességű és tanuló diákok kaptak, figyelembe véve a diákok szociális helyzetét is.