Fizika

A Szemerey Andor Diáksegítő Alapítvány céljainak megfelelően már 2013-ban és 2014-ben is a  fizika tantárgy keretében kiemelkedően tanulók, végzés előtti diákok speciális felkészítését segítette (hazai és nemzetközi versenyekre, felvételire, speciális képzések), délutáni, kiegészítő képzés keretein belül. A Gimnáziumban két tanulócsoport fizika tantárgyból speciális, versenyre történő felkészítése zajlik az oktatási intézmény fizika tanárai közreműködésével. Ezen túlmenően az alapítvány kuratóriuma ösztöndíj pályázatot hirdetett, melyben fizikai pályamunkákat várt a diákoktól. Egyrészről a tehetséggondozásban rendkívül fontos szerepe van a diákok külön szakkörökben és különórákon történő felkészítésének, melyhez mind a matematikai, mind pedig a fizikai előkészítővel az Alapítvány segítséget kíván nyújtani. Fontos hangsúlyozni, hogy a természettudományos oktatás fejlesztése a nemzetgazdaság számára rendkívül fontos, hiszen a műszaki irányultságú szakmákban (pl. mérnök, közgazdász) igen jelentős kereslet mutatkozik.